Ukončení úspěšného roku na zámku v Náměšti nad Oslavou

Návštěvnická sezona roku 2017 byla na zámku v Náměšti nad Oslavou ukončena Zámeckým adventním koncertem v neděli 3. prosince. Ale již nyní připravujeme zajímavé akce na rok příští.

Rok 2017 byl na náměšťském zámku především ve znamení první etapy rozsáhlých oprav a restaurování vstupního křídla a vnitřního nádvoří. Zatímco práce na obnově omítek a restaurování renesančního arkýře na jihovýchodním nároží paláce již byly dokončeny, vnitřní nádvoří bylo obnoveno pouze z jedné čtvrtiny a práce budou pokračovat na jaře roku 2018. Do roka tak bude ukončena záchrana nejcennějších částí renesanční architektury zámku.

Návštěvníkům zámku jsme v uplynulém roce nabídli řadu zajímavých a hodnotných kulturních akcí, zejména hlavní program Hradozámecké noci, koncerty klasické hudby (festival Concentus Moraviae, Zámecký koncert, Adventní koncert), ale i jiných hudebních žánrů při tradičním festivalu Folkové prázdniny.

Již nyní připravujeme program na sezonu roku 2018, během jarních měsíců pak bude přehled hlavních akcí uveřejněn na těchto oficiálních stránkách zámku.

Přejeme všem našim návštěvníkům a příznivcům pokojný advent, požehnané vánoce a vše dobré v roce 2018.