Náměšťský zámek se již na vás těší

Náměšťský zámek je v zimních měsících sice veřejnosti nepřístupný, ale již nyní pro vás připravujeme celou řadu akcí a novinek pro novou návštěvnickou sezonu. Zámeckou bránu poprvé otevřeme v sobotu 30. března a od tohoto dne budete moci nejen spatřit zcela restaurované vnitřní renesanční nádvoří, navštívit naše tři interiérové instalace, ale také koncerty, divadla, noční prohlídky či akce pro děti, na jejichž obsahu již nyní pracujeme. Předkládáme vám nabídku již potvrzených akcí, ale vězte, že to není zdaleka vše. V jednání jsou tradiční koncerty festivalu Concentus Moraviae, klubové výstavy psů v zámeckém parku, hra O poklad náměšťského purkmistra, Svatováclavská poutní mše, tradiční Zámecký adventní koncert a další zajímavé akce. Sledujte naše webové stránky, veškeré novinky budeme zavčas zveřejňovat. Těšíme se na vaši návštěvu v letošním roce.

20. – 23. dubna: Chovatelská přehlídka trofejí. Tradiční chovatelská přehlídka trofejí hospodářského roku 2018 je pořádána Městským úřadem v Náměšti nad Oslavou ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem a Lesy ČR v obřadní síni náměšťského zámku.

27. dubna: Koncert projektu Děti dětem. ZUŠ Náměšť nad Oslavou společně s nadací Kids for Kids a správou zámku pořádají pátým rokem Benefiční koncert Děti dětem. V zámecké knihovně vystoupí žáci hudebního oboru místní Základní umělecké školy a hosté ze zahraniční hudební školy. 

18. května: Svatební veletrh.  V sobotu 18. května 2019 se na zámku v Náměšti nad Oslavou opět uskuteční Svatební veletrh, do jehož organizace i programu se aktivně zapojí i handicapovaní spoluobčané hlavního pořadatele Spolku MÍŠA & MÍŠA. Tento spolek spolu se správou zámku zve na prohlídku nabídky svatebních služeb různých vystavovatelů do historických prostor náměšťského zámku a na doprovodný program na vnitřní zámecké nádvoří. Program bude složen z módních přehlídek svatebních šatů, ukázek účesů, líčení či hudebních vystoupení.

28. května: Dětský den se společností Pěnkavův dvůr. Historická pohádková představení pro děti v parku zámku a dětské prohlídky interiérů zámku.

2. června: Absolventský koncert žáků ZUŠ Náměšť nad Oslavou. Závěrečný koncert absolventů hudebního oboru Základní umělecké školy v Náměšti nad Oslavou. Zámecká knihovna.

23. června: Cesta pohádkovým lesem. Dětské odpoledne plné pohádkových postav, her a soutěží pořádá v zámeckém parku Český svaz žen v Náměšti nad Oslavou.

28. – 29. června: Noční divadelní prohlídky zámku. Večerní a noční prohlídky zámku pořádané spolu s Divadlem historie v pohybu Exulis. Téma: Partie krásného dragouna.

6. července: Divadelní představení Strašidlo cantervillské. Večerní divadelní představení se známými hereckými osobnostmi na prvním nádvoří zámku. Podrobnosti budou upřesněny.

27. července – 3. srpna: Folkové prázdniny. 34. ročník Letního multižánrového kulturního festivalu. Koncerty, divadla, tvůrčí dílny, noční koncerty a mnoho dalšího. Tradiční letní festival, který si za dobu svého trvání vydobyl pevné místo v kalendáři významných evropských kulturních akcí tohoto druhu.

16. – 17. srpna: Noční divadelní prohlídky zámku. Večerní a noční prohlídky zámku pořádané spolu s Divadlem historie v pohybu Exulis. Téma: Panna a netvor.

31. srpna: Hradozámecká noc. Tradiční projekt Národního památkového ústavu Hradozámecká noc opět zve návštěvníky na večerní prohlídky prostor náměšťského zámku s doprovodným programem.

14. – 15. září: Oživený zámek. Jako vždy víkend neobvyklých prohlídek zámku plný historie podané s nadsázkou a recesí. Podrobnosti budou upřesněny.

21. září: Zámecký koncert. Vyvrcholení zámecké hudební sezony. V programu v pořadí již 29. Zámeckého koncertu se představí špičkový soubor Collegium Marianum a sólisté s interpretací sakrálních děl významných barokních skladatelů.