28. zámecký koncert v Náměšti nad Oslavou - Radek Baborák, Baborak Ensemble

Kulturní akce

Tradiční vyvrcholení hudební sezóny na zámku v Náměšti nad Oslavou.

 
Srdečně vás zveme na vyvrcholení hudební sezóny zámku v Náměšti nad Oslavou,
kterým bude 28. Zámecký koncert pořádaný v sobotu 15. září 2018 v 17 hodin v zámecké knihovně.
 

Účinkují:

RADEK BABORÁK, BABORAK ENSEMBLE

Radek Baborák - lesní roh, umělecký vedoucí

Baborak Ensemble (D. Karvay, M. Bačová, K. Untermüller, H. Baboráková, P. Ries, J. Brozková, M. Brožková, V. Borovka, O. Roskovec, B. Goldscheider, A. Bárta).

 

Program

Georg Friedrich Händel (1685-1759):
Wassermusik

March * Allegro * Alla hornpipe

Jean-Joseph Mouret (1682-1738):
2éme Suite de Symphonie melles de Cors de Chasse en Re majeur

Prelude * Allegro * Gavotte * Menuetto * Allegro

Antonio Vivaldi (1678-1741):
Concerto in Fa maggiore per due corni, archi e cembalo

Allegro * Largo * Allegro ma non troppo

Michel Corrette (1707-1795):
Concerto C-Dur „La Choisy“

Allegro * Adagio * Allegro

Georg Philipp Telemann (1681-1767):
3. Konzert D-Dur per 2 corni e orchestra

Spiritoso ma non presto * Largo * Allegro * Largo * Allegro assai

 

Vstupenky možno objednat na tel. č. 568 620 319 nebo na adrese namest@npu.cz.

 

BABORAK ENSEMBLE založil hornista a dirigent Radek Baborák. Jeho členy spojuje radost ze vzájemného sdílení hudby mistrů čtyř stylových období, entusiasmus při objevování neznámých skladeb a hledání osobitého, netradičního vyznění kompozic, které jsou ensemblu dedikovány, nebo autorsky upraveny. Jádrem komorního souboru je lesní roh a smyčcové kvarteto, hrající ve složení Dalibor Karvay, Martina Bačová - housle, Karel Untermüller - viola, Hana Baboráková - violoncello. Již od prvních koncertů a projektů se tato formace rozšiřuje podle repertoárových a stylových potřeb jednotlivých skladeb.

BABORAK ENSEMBLE spolupracuje s řadou výjimečných muzikantských osobností, koncertními mistry a hráči Berlínské, Mnichovské, České Filharmonie, jakými jsou Lorenz Nasturica, Wilfried Strehle, Wenzel Fuchs, Benze Boganiy, Jana Boušková. S BABORAK ENSEMBLE rovněž vystupují spřízněné české soubory, jako Epoque quartet, Clarinet factory. Nedílnou součástí je spolupráce se skladateli, mezi které patří Miloš Bok, František Šterbák, Tomáš Ille, Ondřej Brousek.

BABORAK ENSEMBLE pravidelně vystupuje na festivalech Pražské jaro, Smetanova Litomyšl,  Mitte Europa, Janáčkův festival, Lipa Musica, Grünwalder Musiktage, Concerts in St.Donat Zadar. Na koncertech v Japonsku v prestižních sálech Kitara Saporo, Tokyu, Osace, Mitu. Jako residenční soubor se představil v řadě koncertů v klášteře Sv. Anežky v Praze. Svůj poslední projekt ORQUESTRINA pokřtil ve vyprodaném komorním sále Berlínské filharmonie.

BABORAK ENSEMBLE realizoval řadu pozoruhodných nahrávek. Pro japonskou společnost Exton debutové CD s průřezem repertoáru - Mozart, Beethoven, Krol, Turner. Album "Quattro Stagionni" představilo italskou hudbu Vivaldiho, Coreliho, Donizettiho, Sinigalii, Roty a bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Pro Supraphon natočil soubor skladeb Bohuslava Martinů, Ch. Koechlina, Carla Nielsena. CD "Orquestrina" vydalo nezávislé nakladatelství Animal music a obsahuje úpravy děl Astora Piazzolly - Historire du Tango, Ravela - Bolero, Fauré - Pavana.

 

Více informací o Radku Baborákovi naleznete zde.

Více informací o souboru Baborak Ensemble naleznete zde.