Dvě Zlaté jeřabiny pro Náměšť nad Oslavou

V pondělí 3. června byla na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou slavnostně předána ocenění krajské ankety Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2018. Dvě ze šesti ocenění putují do Náměště nad Oslavou.

V letošním roce bylo do ankety Zlatá jeřabina 2018 zasláno rekordních 9 433 hlasů, z toho v kategorii Kulturní aktivita 4 564 hlasů a v kategorii Péče o kulturní dědictví 4 869 hlasů. První tři vítězné počiny v každé kategorii obdržely finanční dar ve výši 30 000 Kč za 1. místo, 20 000 Kč za 2. místo a 10 000 Kč za 3. místo, dále diplom a pamětní plaketu. 

V kategorii Péče o kulturní dědictví získal zámek v Náměšti nad Oslavou 2. místo za restaurování renesančního nádvoří zámku. Ocenění převzal kastelán zámku Marek Buš.

V kategorii Kulturní aktivita pak bylo druhé místo uděleno Městskému kulturnímu středisku v Náměšti nad Oslavou za akci Oživený zámek 2018. Ocenění převzali Zuzana Valová z Městského kulturní střediska a manželé Věra a Ferdinand Szemlovi, autoři scénáře a hlavní organizátoři všech ročníků akce.
 

Srdečně děkujeme všem podporovatelům za zaslané hlasy a těšíme se na setkání na náměšťském zámku při běžných prohlídkách, nebo na některé z pořádaných akcí. Třeba na Oživeném zámku 2019.

Videomedailonek k tomuto ocenění si můžete prohlédnout zde.

Kompletní výsledky ankety naleznete zde.