Stěžejní náměšťské festivaly jsou přeložené na příští rok

V souvislosti s omezeními pořádání festivalových akcí v letošním roce se pořadatelé Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae a Letního festivalu Folkové prázdniny ve spolupráci se správou zámku v Náměšti nad Oslavou rozhodli letošní ročníky obou akcí přeložit na rok 2021.

Odložený 25. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Concentus Moraviae proběhne v červnu příštího roku v původně plánovaném rozsahu.

Zámek v Náměšti nad Oslavou bude hostit dva festivalové koncerty. V neděli 13. června 2021 vystoupí v zámecké knihovně špičkový finský cembalista Aapo Häkkinen spolu s Helsinky Baroque Orchestra. Informace ke koncertu naleznete zde.

Ve čtvrtek 24. června 2021 pak bude celý jubilejní ročník festivalu ukončen slavnostním závěrečným koncertem opět v knihovně náměšťského zámku. Informace ke koncertu naleznete zde.

Ale i letos bude na zámku v Náměšti znít kvalitní klasická hudba. Ve spolupráci správy zámku a festivalu Concentus Moraviae se 26. září uskuteční "polojubilejní" 29,5 Zámecký koncert. Pokud tedy bude v září situace příznivá pořádání koncertních akcí, oba subjekty společnými silami nedopustí přerušení kontinuity významných hudebních projektů na náměšťském zámku.

 

Odložený 35. ročník  letního mezinárodního multižánrového festivalu Folkové prázdniny bude realizován ve dnech 24. - 31. července 2021. 

Informace k programu festivalu, platnosti již zakoupených vstupenek a další organizační podrobnosti naleznete na stránkách festivalu.

Tisková zpráva k přeloženému jubilejnímu ročníku.

 

Ze stejných důvodů byla po dohodě s uměleckým kovářem Pavlem Tasovským přeložena plánovaná výstava "Léčba železem a ohněm".

Výstava se v původním rozsahu uskuteční ve dnech 27. června - 29. srpna 2021, slavnostní vernisáž proběhne v neděli 27. června 2021 v 16 hodin.

 

Děkujeme všem vám, příznivcům zámku i uvedených festivalů za pochopení. Věřte, že i nás tato situace mrzí, ale o to víc se budeme spolu s vámi těšit na příští léto. A doufáme, že se s mnohými z vás setkáme na zámku ještě letos při běžných prohlídkách nebo jiných příležitostech.